Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
piotress
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2014, o 21:59

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: piotress »

Aga_Lk pisze:Serio tak są ułożone te cegły? :shock: Chyba jeszcze nigdzie nie widziałam tak położonych cegieł... pytanie czy nie zwrócić się z tym do dewelopera- czy to tak miało być czy to jakiś wymysł ekipy?...
Na którymś ze zdjęć powyżej widać, że one są inaczej układane, czy trzeba pojechać na żywo zobaczyć to?
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Nod »

Po pierwsze witam wszystkich serdecznie :-)

Po drugie - zalaczam zdjecie loggi jednego z mieszkan w budynku F (mam nadzieje, ze to mi sie uda bo pisze z telefonu)
Rzeczywiscie, wg. mnie to wyglada... powiedzmy delikatnie... intrygujaco :-D

No i te wywietrzniki. To sie w ogole sprawdza? ;-)
Załączniki
DSC_0309.jpg
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Skydiver »

Ja na Waszym miejscu nie szukał bym dziury w całym, tylko cieszył się że budynki wyglądają tak jak na wizkach :P , bo mieszkańcy budynków E, D nie mieli tyle szczęścia i ilość cegły została zdecydowanie zmniejszona. Z ciekawości zerknąłem do projektu elewacji bud. D i w projekcie cegła jest ułożona tak samo jak w nowych budynkach, czyli po prostu wykańczają dokładnie tak jak jest w projekcie.
Lara
Posty: 29
Rejestracja: 8 sty 2014, o 16:30
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Lara »

A czyli w końcu zaczęli układać z zgodnie z projektem :)
Ja im więcej na to patrzę (a z racji bliskiego sąsiedztwa - często wpadam pod Verdis) - tym bardziej się przyzwyczajam.
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Skydiver »

Zgodnie z projektem czyli tak jak na zdjęciu powyżej, taki sam układ był w projekcie elewacji bud. D i E, ale ułożyli ukośnie tak jak w I etapie.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: kiwdul »

Nod pisze:No i te wywietrzniki. To sie w ogole sprawdza? ;-)
Te wywietrzniki to chyba taka norma budowlana. Nie wygląda to ładnie ale ogólnie to ma sens, bo przy bardzo szczelnych oknach (a takie z reguły są) nie ma wymiany powietrza, więc taki wywietrznik ją zapewnia. Niestety zimą już niekoniecznie musi być fajnie, bo te wywietrzniki nie da się na 100% zamknąć i może wiać lodowate powietrze z zewnątrz. Wtedy można wywietrznik zakleić (oczywiście od strony mieszkania a nie elewacji).
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Aga_Lk »

Szkoda, że te wywietrzniki mają taki piękny, biały kolor na tle szarych płytek. Już chociaż mogłyby być pod kolor płytek.
Ma ktoś może projekt elewacji? Ja szczerze mówiąc ten mały fakt pominęłam przy zakupie mieszkania:)

PS. takie zakrywanie wywietrzników to chyba nie do końca dobry pomysł- wszędzie trąbią, że nie powinno się tego robić... później duchota w mieszkaniu i słaba wentylacja:)
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: Nod »

Generalnie jak widze te cegielki to bardziej mi sie kojarza z arkuszem Excela niz faktycznie z cegielkami :-)

Dolaczam jeszcze trzy zdjecia budynku F. Mam nadzieje, ze autor watku sie nie obrazi

EDIT: Zdjecia byly robione 22.11.2014
Załączniki
Polnoc
Polnoc
Zachod
Zachod
Wschod
Wschod
piotress
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2014, o 21:59

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: piotress »

Nod pisze:Po pierwsze witam wszystkich serdecznie :-)

Po drugie - zalaczam zdjecie loggi jednego z mieszkan w budynku F (mam nadzieje, ze to mi sie uda bo pisze z telefonu)
Rzeczywiscie, wg. mnie to wyglada... powiedzmy delikatnie... intrygujaco :-D

No i te wywietrzniki. To sie w ogole sprawdza? ;-)

Po pierwsze nie patrzyłem jak jest w projekcie, czy mają być one prosto, czy mają zachodzić na siebie. Pamiętać trzeba, że nie jest to element konstrukcyjny i to jak on jest ułożony ma znaczenie tylko estetyczne.

Odnośnie wywietrzników. Wentylacja budynkowa jest mechaniczna wywiewna, wyrzuca zużyte powietrze. Aby był dopływ świeżego powietrza robi się w takich przypadkach albo takie wywietrzniki albo nawiewniki okienne. Nawiewniki okienne mogły nie przejść z jakichś względów akustycznych. Odnośnie wywietrzników zdarzają się problemy, że skrapla się na nich woda i mogą być zacieki na ścianie. Dużo zależeć będzie, od tego jaki materiał jest zastosowany.

Niestety zimą już niekoniecznie musi być fajnie, bo te wywietrzniki nie da się na 100% zamknąć i może wiać lodowate powietrze z zewnątrz. Wtedy można wywietrznik zakleić (oczywiście od strony mieszkania a nie elewacji).
Przez 100% odcięcie odcinasz sobie świeże powietrze, przez co psuje się jakość powietrza (rośnie stężenie CO2 i substancji lotnych z materiałów budowlanych i mebli itp w powietrzu). Mieszkanie się nieodpowiednio wentyluje i w pewnych przypadkach możę być nieodprowadzana nadmierna wilgoć. Zimą wpada to zimne, świeże powietrze, ale to nie są duże ilości i wg. mnie nie jest to dużym obciążeniem cieplnym dla grzejników. Nie powinno się 100% zamykać dopływu powietrza.
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: MAJ40i4 »

Dzisiejsza wiadomość od Ronsona:

DNI OTWARTE VERDIS - WEJŚCIE NA BUDOWĘ
Dzień dobry,

W związku wysokim stanem zawansowania prac budowlanych, miło mi Państwa zaprosić na dni otwarte poświęcone dla Nowych Nabywców mieszkań na Osiedlu Verdis w budynkach F i G w dniach 13-14 grudnia 2014 r. (sobota-niedziela) w godzinach 10:00-15:00.
Podczas tych dni będziecie mieli Państwo możliwość wejścia na teren budowy i obejrzenia swojego zakupionego mieszkania.

Konieczne będzie umówienie się na konkretną godzinę i potwierdzenie swojej wizyty z Panią Katarzyną Rasin do dnia 11.12.2014 r. krasin@ronson.pl tel. 606-930-357, która będzie prowadziła grafik wejść na inwestycję.

Proszę pamiętać o włożeniu płaskiego i wygodnego obuwia.

Zapowiada się ciekawie.
Pozdrawiam,
Marek
ODPOWIEDZ