Podwyżka opłat za 2018 rok

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
hasarel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2015, o 16:34
Budynek: 53F

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: hasarel »

proponuję umieścić ogłoszenia o forum na klatkach ;) na pewno to zwiększy poczytalność ;)
agatkaam
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:39
Budynek: 53

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: agatkaam »

Jestem zupełnym lajkonikiem więc czy ktoś mógłby mi objasnic jakie wielkie remonty mogą być w garażu? Bo fundusz remontowy na mieszkania na pewno będzie wykorzystywany ale tak wielka podwyżka na fr w garażu jest zupełnie niezrozumiała. Z góry dziękuję za oświecenie:)
hehemon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 42
Rejestracja: 2 lut 2014, o 16:17
Budynek: 53C

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: hehemon »

Według moich obliczeń opłata za miejsce garażowe wzrosła o 306,52 (z 43,85 na 350,37) ma za jedno miejsce i to jest główny składnik podwyżki.

Administracja powinna natychmiast wyjaśnić tą sytuację. O ile pamiętam było głosowanie za zwiększeniem opłaty za miejsce garażowe z okolo 50 zł do około 100 zł i sam to wywołało już gorącą dyskusję. To co powyżej jest znaczną przesadą.
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: Pilat »

Ja mam w naliczeniach tyle samo co napisał zarząd powyżej czyli 65,16. Mówię oczywiście od grudnia bo w listopadzie jest kwota z wyrównaniem za poprzednie miesiące 2018.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: osverdis.pl »

Pilat pisze:Ja mam w naliczeniach tyle samo co napisał zarząd powyżej czyli 65,16.
Piotr, ten "zarząd, który to pisał", to chyba... Ty, nieprawdaż? ;)

U mnie za garaż też jest 65,16 zł, więc @hehemon - albo się u Ciebie machnęli, albo coś źle liczysz.
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: Pilat »

osverdis.pl pisze:Piotr, ten "zarząd, który to pisał", to chyba... Ty, nieprawdaż? ;)
Prawdaż Maćku, prawdaż.

Winno być: ... tyle samo co napisał @zarząd powyżej...

A swoją drogą to nie jest oczywiste, że jak pisze użytkownik @Zarząd to zawsze będę to ja.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: Kris »

No w końcu Szanowni Państwo raczyli się ujawnić na forum i zainteresować także tą formą komunikacji... szkoda, że aż po tylu cierpkich słowach...

Dołączam się do pytania odnośnie tak radykalnej podwyżki za garaż w porównaniu z mieszkaniem... co wpływa na tak duże rozbieżności?

Doczytałem, że:
Wzrost opłat za garaż wynika natomiast z przyjętego na Zebraniu Wspólnoty nowego sposobu naliczeń, który uwzględnia urealniony podział kosztów.
Czy można prosić o algorytm tego 'nowego sposobu naliczeń', który zdaje się być skrajnie niekorzystny dla nas?
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: vedder »

dołączam się do pytania Krisa
nowy urealniony podział kosztów brzmi enigmatycznie - jeśli koszty są te same (lub podobne - nie sądzę, że koszty garażu wzrosły nagle o 100%) co w zeszłych latach to wypadałoby, że jeśli mamy nowy urealniony podział to jednym wzrosną opłaty a innym się zmniejszą, Nie słyszałem na razie przypadków,żeby komuś się zmniejszyło więc pytanie Krisa jak najbardziej zasadne.
Mam wrażenie że musimy dopytywać się rzeczy które z założenia powinny być w 100% jasne i transparentne i zrozumiałe nawet dla tych, którzy np na finansach nie muszą się znać.
Zarządzie - popraw się. Płacimy Wam.
hehemon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 42
Rejestracja: 2 lut 2014, o 16:17
Budynek: 53C

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: hehemon »

Ok, ja nie brałem pod uwagę tego wyrównania od stycznia. Nie wiem jednak gdzie sprawdzić, że opłata za miejsce wynosi 65,16.

Co do urealnionego podziału kosztów, to za poprzedniego zarządcy było mówione, że niektóre opłaty dotyczące części wspólnych powinny być odliczone od powierzchni lokalu i rozdzielone per miejsca postojowe, bo dotyczą garażu. Przeciętnie miało się to wyrównywać, chyba że ktoś ma więcej miejsc garażowych. I faktycznie w "wyrównaniu" są niektóre koszty na minus i niektóre na plus, chociaż się nie wyrównują, bo np. energia elektryczna wychodzi dwa razy drożej.
Zarząd
Posty: 13
Rejestracja: 9 kwie 2018, o 15:42

Re: Podwyżka opłat za 2018 rok

Post autor: Zarząd »

Szanowni Państwo,

Działając w imieniu i na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej Sowińskiego 53, 53A, 53B, 53C, 53D oraz Wspólnoty Mieszkaniowej Sowińskiego 53E, 53F, 53G informujemy, iż decyzją Zarządów zostaje zwołane spotkanie właścicieli Wspólnot Mieszkaniowych w sprawie
ZMIAN OSOBOWYCH W OBSADZIE FIRMY OCHRONIARSKIEJ KONTRA 24 świadczącej usługi na rzecz Wspólnot w zakresie dozoru nieruchomości części wspólnych.

Sprawa zakończenia współpracy z Panem Lechem Przetackim w ostatnim czasie wywołała wiele pytań, na które przedstawiciele firmy ochroniarskiej chcieliby odpowiedzieć na bezpośrednim spotkaniu z właścicielami.

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 21 LUB 22 LISTOPADA 2018 w SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 351 PRZY ULICY OLBRACHTA 48/56 O GODZ. 18.00

TERMIN SPOTKANIA ZOSTANIE POTWIERDZONY DO KOŃCA TYGODNIA, NIEZWŁOCZNIE PO OTRZYMANIU OD DYREKCJI SZKOŁY INFORMACJI O DOSTĘPNOŚCI SALI.

Jednocześnie informujemy, iż po zakończeniu omawiania powyższej kwestii, zapraszamy wszystkich właścicieli Wspólnoty Mieszkaniowej Sowińskiego 53, 53A, 53B, 53C, 53D, zainteresowanych przedyskutowaniem wysokości stawek opłat, po podjęciu uchwał w 2018 roku, do dyskusji w sprawie zasad przyjętych naliczeń oraz sposobie ich wyliczenia.

Z poważaniem,
Zarządy
Verdis I, Verdis II
ODPOWIEDZ