Sugestia w kwestii komunikacji

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Andrew »

Drogi Zarzadzie,

od jakiegos czasu dostrzegam na forum sporo kwestii/prosb/pytan do Was kierowanych, o ktorych mozecie nawet nie wiedziec. Do tego zachodza na naszym osiedlu (podobno) rozne mniejsze lub wieksze zmiany (planowany stojak na rowery - o ile to prawda), o ktorych spora czesc z nas nie wie. Co byscie powiedzieli np. na newsletter mailowy + zamieszczanie biezacych info zwiazanych z naszym osiedlem na forum + mozliwosc komunikowania sie z Wami na forum?
Uniknelibysmy wtedy niepotrzebnych zaskoczen, oburzen, emocji etc. wsrod naszych mieszkancow. Oczywiscie wymagaloby to Waszego dodatkowego zaangazowania, w szczegolnosci w komunikacje z nami poprzez forum, aczkolwiek to nie jest duzo pracy i chyba warto. Uniknelibysmy w ten sposob chaosu informacyjnego, ktory obecnie panuje. Co wy na to? :)
W koncu jestescie "dla nas", wiec... taka sugestia/wniosek z mojej strony ;)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Kris »

Odpowiem słowami klasyka... 'daremne żale, próżny trud (...)'...
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Justa »

Do Zarządu:

ja chętnie zaproponowałabym dyżury Zarządu raz na 2 tygodnie. Są 3 osoby z I etapu i 3 z II więc myślę, że po parze dacie radę umówić się między sobą. Uniknęlibyśmy wtedy takich przepychanek na forum i sprawnie działałaby komunikacja między Mieszkaniami. Kto byłby zainteresowany mógłby podejść, zapytać podyskutować i byłoby to lepszym efektem niż wylewanie żali na forum. Poza tym uważam, że dawanie na forum publicznym telefonów spowoduje u Zarządu mega problem, bo niech chociaż 2 osoby dziennie zechcą zadzwonić, to skutecznie rozbije to czas pracy czy czas wolny tych osób. Ja rozumiem, że pobierają te osoby wynagrodzenie i są dla nas, ale miejmy trochę szacunku dla prywatności.

No i pamiętajmy, że może rozsądnym wyjściem jest ograniczenie terminowe głosowań w ankietach czy uchwałach, a nie większości. Jak widzimy większość nie interesuje się sprawami osiedla a wiele spraw stoi w miejscu czy też jest niwelowana przez brak głosów.

Poza tym może czas stworzyć książkę pomysłów od Mieszkańców, które trafiałby do Zarządu i dałoby to szansę na sprawne działanie i wprowadzanie udogodnień z woli nas wszytstkich...
Pozdrawiam

Justa
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: MAJ40i4 »

Popieram Justa
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: vedder »

ale ten przykład pokazuje jak bardzo w dupie jesteśmy z komunikacją na naszym osiedlu - mam na myśli tą między Zarządem a mieszkańcami.

Po raz kolejny "ktoś, coś", powstają jakieś plotki, przypuszczenia (co jest normalne przy braku konkretów), potem jak się już wszyscy powkurzają to wychodzi ktoś z Zarządu cały na biało i tłumaczy rozhisteryzowanej gawiedzi że wcale nie mają racji. Tak samo było z podwyżką opłat, tak samo jest z przejściem dla pieszych.

Ja nie wymagam od Zarządu żeby uznawał to forum jako oficjalny sposób komunikacji z mieszkańcami, ale jest jeszcze w dzisiejszych czasach wiele sposobów dotarcia do mieszkańców począwszy od zwykłych kartek w gablotach a skończywszy na fejsbukach i innych tego typu badziewiach.

No błagam, chciałbym coś wiedzieć, co, jak, dlaczego i za ile. Nie chcę w związku z każdą sprawą mieć osobnego spotkania w szkole na Olbrachta bo nie mam czasu na nie chodzić. Oczekuje wypracowania przez Zarząd jasnych sposobów komunikacji z mieszkańcami i informowania nas o istotnych rzeczach dziejących się w naszej wspólnocie. Informowania z wyprzedzeniem. i aktualizowanie tego typu informacji jak coś się zmienia.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Konkordat »

@vedder podpisuję się obiema obiema kończynami pod oczekiwaniami
niech zostanie powołany w ramach zarządu rzecznik odpowiedzialny za komunikację - dużo nie oczekujemy, a i pracy przy tym za dużo nie ma jak jest na bieżąco
błagam tylko nie fejsbuki - veto
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Kris »

Zdecydowanie tak. Wczoraj wielokrotnie w naszej rozmowie z Piotrem o tym mówiłem, czyli komunikacja to raz, a dwa to czas tej komunikacji, aby nie było tak, że ktoś coś rzuci, my to wałkujemy/emocjonujemy się, a za tydzień okazuje się, że to jednak nieprawda...
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Pilat »

Drodzy Państwo,

[osverdis.pl: wycinam część nie dotyczącą tego wątku, autor zamieścił ten sam wpis w 2 działach]

II KOMUNIKACJA Z MIESZKAŃCAMI

Tu sprawa jest nieco prostsza, rozwiązanie jej leży znacznie bliżej niż byśmy mogli przypuszczać.
Dziś komunikacja z Państwem, wygląda następująco:

Wysyłane są do Państwa maile z ważnymi komunikatami (ostatni wczoraj), co kwartał (zawsze pod koniec kalendarzowego) drukowany jest i wysyłany pocztą elektroniczną newsletter, stworzyliśmy dla Państwa przestrzeń do rozmowy face to face na dyżurach (dostępność dwa razy w tygodniu, raz rano raz wieczorem) po to by mogły swoje sprawy załatwiać też Ci, którym z komputerem nie za bardzo po drodze. Administrator jest na Osiedlu codziennie. Opiekuje się tylko naszym Osiedlem. Zawsze możecie Państwo napisać do nas maila na: zarząd.verdis@gmail.com ( bardzo dużo ludzi z tego korzysta i super, że tak jest, dziękujemy).

Wnioskujecie Państwo o np. „zwykłe kartki w gablotach”. Dobry pomysł. Możemy to wprowadzić od tzw. zaraz. Zastanawiam się tylko, czy chcą Państwo czytać raz w miesiącu o tym, że np. wymieniliśmy 13 świetlówek, dosypaliśmy piasek do piaskownicy, uzupełniliśmy korę w zieleni, dokonaliśmy analizy pękających posadzek w hali garażowej, wyczyściliśmy wentylatory Areco znajdujące się na dachach czy odpowiedzieliśmy na prośbę mieszkańca dotyczącą złego sygnału w antenie zbiorczej. Tego Państwo oczekują? Dla mnie może tak być. Możemy pisać i umieszczać wszystko w gablotach. Lecz może już mamy pisać w gablotach to już niech to będą sprawy naprawdę ważne i istotne dla Wspólnoty. Podpowiedzcie proszę jakąś przemyślaną strategię.

Forum. Forum jest czytane. Nie zawsze codziennie (kilka razy w tygodniu) ale proszę nie wymagajcie Państwo od nas byśmy siedzieli i nieczęsto spali z komputerem czy telefonem w ręku i odpowiadali na każdy post. My też pracujemy zawodowo. Was (pisarzy i czytaczy) jest kilkoro bądź kilkanaścioro, takich stałych. Tylko czytaczy, jak się okazuje z rozmów jakie odbywam podczas zbierania podpisów pod uchwałą nr 8, jest znacznie, znacznie więcej. Logiczniejszym jest napisać więcej na raz i odpowiedzieć nieczęsto na wiele pytań, które pojawiają się w postach w danym wątku. Oczywiście będą się pojawiały takie zaczepne komentarze jak np. „…potem jak się już wszyscy powkurzają to wychodzi ktoś z Zarządu cały na biało i tłumaczy rozhisteryzowanej gawiedzi że wcale nie mają racji…” ale na to już wpływu nie mamy, to czynnik ludzki. ☹

Moim zdaniem, w kontekście usprawnienia komunikacji między nami, warto byłoby rozważyć stworzenie takiego forum (bądź zmodyfikowanie obecnego) by dostęp do tego co pisze Zarząd do mieszkańców był tylko dla mieszkańców a nie tak jak jest teraz dla wszystkich ludzi z całego świata. Dziś tak naprawdę każdy może czytać o naszych problemach, już nie wspomnę o finansach. Wiem, jest dział dla tzw. potwierdzonych mieszkańców ale on wymaga zalogowania się. Sami wiecie, że ludzie się nie logują tylko czytają bez logowania, czyli mamy pat. Myślę, że do rozwiązania. Poddajcie pomysł proszę.

Spójrzcie jeszcze Państwo na jeden aspekt. Zastanawialiście się może kiedyś, ilu mieszkańców Wspólnoty Osiedla na Woli (nie naszej, tej sąsiedniej) jest obecnych na naszym otwartym forum. Ilu ludzi nawet może coś pisze. Przecież by pisać wystarczy się zarejestrować, podać mail, potwierdzić link w mailu i v’oila. Przecież ze świecą szukać tych co podpisują się swoim imieniem i nazwiskiem pod postem. Wszyscy ukrywają swoją tożsamość pod prawie zawsze niewiele mówiącym nickiem. Wiem, wówczas rośnie odwaga do oceniania pracy i poczynań innych.
Skoro można obserwować sytuacje, nierzadkie w lato, w których to Panie z wózkami wychodzą ze Wspólnoty sąsiedniej (LC Corp) wchodzą kodem przez naszą furtkę, kierują się prosto na nasz plac zabaw, przebywają na nim często nawet kilka godzin, po czym opuszczają teren naszej Wspólnoty i wchodzą do sąsiedniej, to nie wykluczone jest też, że są obecni na naszym forum.
Jeśli mamy tu być obecni częściej z informacjami dla mieszkańców, ok będziemy ale wobec tego pomyślmy proszę o jego przebudowie, i to tak na poważnie.

III APEL

Sąsiedzi,

Na koniec prywatny apel do wszystkich, którzy tu zabierają głos.
Błagam Was moi drodzy, szanujmy się nawzajem jako ludzie i sąsiedzi. Walicie w siebie często z takich kalibrów, że włosy na głowie stają dęba. I to nawet nie do nas zarządu ale do siebie nawzajem. Wystarczy bardziej powściągnąć emocje. Ba, może nawet spróbować je wyłączyć choć wiem, to trudne, ale wszystkim wyszło by to na dobre.

Pozdrawiam.
Piotr Pilaciński
Członek Zarządu Verdis I
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: osverdis.pl »

Pilat pisze: 7 gru 2018, o 15:56 Moim zdaniem, w kontekście usprawnienia komunikacji między nami, warto byłoby rozważyć stworzenie takiego forum (bądź zmodyfikowanie obecnego) by dostęp do tego co pisze Zarząd do mieszkańców był tylko dla mieszkańców a nie tak jak jest teraz dla wszystkich ludzi z całego świata. Dziś tak naprawdę każdy może czytać o naszych problemach, już nie wspomnę o finansach. Wiem, jest dział dla tzw. potwierdzonych mieszkańców ale on wymaga zalogowania się. Sami wiecie, że ludzie się nie logują tylko czytają bez logowania, czyli mamy pat. Myślę, że do rozwiązania. Poddajcie pomysł proszę.
@Pilat, to jest akurat rozwiązane od lat. Tutaj masz wspólne, zamknięte forum obu wspólnot, tutaj zamkniętą część "starej", a tutaj "nowej" wspólnoty.
Pilat pisze: 7 gru 2018, o 15:56 Spójrzcie jeszcze Państwo na jeden aspekt. Zastanawialiście się może kiedyś, ilu mieszkańców Wspólnoty Osiedla na Woli (nie naszej, tej sąsiedniej) jest obecnych na naszym otwartym forum. Ilu ludzi nawet może coś pisze. Przecież by pisać wystarczy się zarejestrować, podać mail, potwierdzić link w mailu i v’oila. Przecież ze świecą szukać tych co podpisują się swoim imieniem i nazwiskiem pod postem. Wszyscy ukrywają swoją tożsamość pod prawie zawsze niewiele mówiącym nickiem.
Jak wyżej, przy nicku części użytkowników od lat widnieje dopisek "Potwierdzony mieszkaniec":

Obrazek

Oznacza to, że dana osoba wykazała, że faktycznie jest członkiem którejś z naszych wspólnot. Tylko takie osoby mają dostęp do w/w działów.
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Pilat »

Maciek, proszę nie rób ze mnie głupka. Wiesz, że ja to wiem.
ODPOWIEDZ