Sugestia w kwestii komunikacji

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Pilat »

Maciek,

Dziękuję Ci za przeniesienie dyskusji do strefy otwartej.

Możemy wykorzystać Twoje forum, nie mam z tym problemu, nawet napisałem, że może być obecne ale w innej formule. Chodzi mi tylko o to by czytało go więcej osób. Jak już mamy robić jakąś robotę, na którą idą jakieś (mniejsze bądź większe) nakłady pracy, to dobrze by było to wykorzystać najefektywniej jak się da.

Pomyślmy, może da się to jakoś wykombinować.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Konkordat »

sprawa jest prosta, wprowadzić regulamin (uchwałą), że decyzje od kwoty do kwoty, będą podejmowane za pomocą forum poprzez głosowanie zweryfikowanych mieszkańców. Głosowanie przez forum jest wiążące. Oczywiście wymagany regulamin.

Szybciutko się Ludki porejestrują, żeby głosować.
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Pilat »

Konrad,

ta kwestia to akurat jest już uregulowana i reguluje ją Ustawa o Własności Lokali. Zarząd podejmuje decyzję do tzw. "zarzadu zwykłego" i nic ponad to bez woli mieszkańców zadziać się nie zadzieje. By wydać jakiekolwiek większe pieniądze i tak potrzebna jest uchwała właścicieli.
U nas tak naprawdę nic takiego się nie dzieje co wymagałoby uchwały. Nie będziemy chyba wstrzymywać zakupu np. pojemników na piasek z solą za 200 PLN tylko dla tego, że potrzebna jest uchwała, ani nie będziemy wstrzymywać zakupu wspomnianych pojemników tylko dla tego, że ludzie dostali do dyskusji kolor pojemnika i nie mogą sie zdecydować na jeden (zawsze ktoś bedzie miał inne zdanie) ale juz wymiana liczników za 93k bez uchwały ani rusz. Myślę, że po to jest zarząd by jako reprezentacja mieszkańców działał przez rok a w marcu przedstawił sprawozdanie. Jak sie pojawi większy wydatek (poza nagłymi naprwami i nagłymi awariami) i tak będzie bieganie za uchwałą.

Być może częstszy i bardziej szczegółowy newsletter byłby ok, po to by takie mini sprawozdania dawać mieszkańcom częściej.
Mailowo i do skrzynek. I to w cz-b bo kolor to niepotrzebnie wydane pieniądze.

Piotr
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Kris »

Moim zdaniem tworzenie rozwiązania do głosowania na forum i to wiążącego, jest słabe. To najlepiej zrobić w e-kartoteka. Tam jak najbardziej.

Po prostu są do tego lepsze narzędzia, dodatkowo prawidłowo autentykowane, niż niczym niezabezpieczone forum na gównianym phpBB. W e-kartoteka są dodane osobowe, mają przyporządkowane loginy, osoby są identyfikowalne z imienia i nazwiska, ktoś nad tym czuwa i takie głosowanie może być uznane za ważne i nikt się go nie wyprze/nie podważy. Nie wyważajmy już otwartych drzwi :)

Głosowanie w takim trybie ma sens, ale musielibyśmy ustalić niezbędne kworum i wspomniane przez @Konkordat kwoty, od których wymagane jest takie głosowanie, o ile nie jest to zakup interwencyjny. Na forum można by omówić ew. tematy, które mają trafić pod głosowanie. To tak na szybko co mi do głowy przychodzi w tej kwestii.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: osverdis.pl »

Przypomnijmy, że głosowanie na e-kartotece już było, wraz ze zmianą zarządcy zniknęło, wg Silvy ze względów formalnych. Pytałem o to ponad 2 miesiące temu, wg mojej najlepszej wiedzy Silva nie podjęła żadnych działań żeby stan rzeczy zmienić.
Podzielam zdanie, że głosowania online powinny odbywać się poprzez e-kartotekę, proszę natomiast nie rozsiewać informacji o rzekomym braku bezpieczeństwa tutaj. Gwarantuję Wam, że Wasze hasła na tym forum są o wiele bardziej bezpieczne niż te do e-kartoteki, które leżały beztrosko w skrzynkach na listy :P.

Co do dostępności informacji publikowanych na forum, jak wiecie są działy ogólnodostępne i z ograniczonym dostępem. Z tych drugich korzystać może, na dzień dzisiejszy, 128 osób ze 125 lokali. Wbrew niektórym sugestiom, dostęp nie jest i nigdy nie był rozdawany na prawo i lewo, można mieć względną pewność, że w działach zamkniętych rozmawiamy we własnym gronie. Względną, bo teoretycznie nie da się wykluczyć, że ktoś posłużył się do weryfikacji sfałszowanymi dokumentami, no ale wybaczcie - to jest osiedlowe forum, a nie baza Pentagonu.

Jestem zawsze otwarty na dostosowanie działów do potrzeb wspólnot (po to są), nie widzę też problemu w tym żeby określone informacje były wysyłane np. w newsletterze i, równolegle, zamieszczane na forum. Uważam, że barierą była dotąd chęć (a raczej jej brak) "zamieszczaczy", a nie ograniczenia techniczne.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Kris »

Przyznasz, że puszczanie haseł otwartym tekstem, które można wysnifować, to nie najlepsze zabepieczenie. Moim zdaniem SSL to taki must have.

To, że w bazie danych są jedynie wyniki funkcji skrótowych to jasna sprawa i kompletny standard...

Wystarczyłoby, aby tamte hasła były jedynie inicjacyjnymi i do zmiany przy pierwszym logowaniu. Ale tak nie było :)
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Pilat »

osverdis.pl pisze: 11 gru 2018, o 17:25 ...no ale wybaczcie - to jest osiedlowe forum....
No właśnie Maćku, w samo sedno. Szczerze mówiąc to nie myślałem, że to kiedyś napiszesz.

Odnośnie e-kartoteki. Uchwałę o głosowaniu elektronicznym chcemy "puścić" jeszcze może w tym roku by dobrodziejstwo wynikające z jej uchwalenia można było wykorzystać przy głosowaniu uchwał z zebrania rocznego 2019.

Proszę Państwa,
Głosowanie przez e-kartotekę to moim zdaniem jedyny możliwy sposób wyrażania swojej woli. Oprócz tego częstszy newsletter, z oszczędności papieru może tylko emailowy (do dyskusji), i komunikacja luźna na forum. Przecież doskonale wiecie jak do nas dotrzeć.
Wszyscy, którzy chcą docierają bez problemów.
Obsługujemy też maila: zarzad.verdis@gmail.com.

Odnoszę często wrażenie, że niezadowoleni zawsze pozostaną niezadowoleni a nieprzekonanych nic nie przekona, nawet fakty i dowody.
Ale trzeba być też rozsądnym.

Piotr
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Pilat »

Dziś zostanie do Państwa wysłany numer specjalny biuletynu/newsletera traktujący w całości o nowych regulacjach odnośnie przekształcenia użytkowania wieczystego we własność.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: osverdis.pl »

Pilat pisze: 12 gru 2018, o 00:43 Szczerze mówiąc to nie myślałem, że to kiedyś napiszesz.
Sądziłeś, że myślę, że prowadzę tu polską edycję New York Timesa?

Jest Was w zarządach 6 osób, pojawiasz się tu (aktywnie) z różną regularnością wyłącznie Ty, pozostała piątka w ogóle nie raczy się wypowiadać.
Pracownik Silva Nieruchomości w tym roku odezwał się tu do nas 3 razy, nie logował się nawet od dobrze ponad miesiąca.
Wyszła z tego wielka dyskusja, a wystarczyło przeczytać pierwszy jej wpis sąsiada @Andrew.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Sugestia w kwestii komunikacji

Post autor: Konkordat »

Pilat pisze: 12 gru 2018, o 00:43 Oprócz tego częstszy newsletter, z oszczędności papieru może tylko emailowy (do dyskusji), i komunikacja luźna na forum. Przecież doskonale wiecie jak do nas dotrzeć.
Piotr
No i fajnie :)

Uważam, że newsletter powinien być tylko elektroniczny. Ew. kopia papierowa do gabloty.

No i fajnie.

Byle tylko z tej dyskusji owoce były .... 8-)
ODPOWIEDZ