Problemy z wentylacją

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: se7en »

Pytanie do kucharza. Gdzie teraz mozna kupic bób?
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: Justa »

Co prawda nie jestem Kucharzem z wątku ;) ale poszukaj w mrożonkach. To chyba jedyne miejsce możliwe do zachowania bobu od czasu zakończenia sezonu ;)
Pozdrawiam

Justa
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: tom »

Wtorek 22:45 swieta sie zaczely .... Kapusta juz sie gotuje caly dom pachnie mi swietami - cudza kapusta :evil:
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: podspodem »

tu, gdzie mieszkam teraz jak sąsiad z piętra robi imprezę to biorę flaszkę i idę do niego. Uprzedzam, że jak na Sowińskiego poczuję kapustę to biorę talerzyk, widelczyk i schodzę na wyżerkę. Mogę wziąć flaszkę ;-)
Marcin Smolarek
53D
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: tom »

Z flaszka to lepiej do mnie. :D Kapuste gotuje sie kilka dni
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: tom »

wszystkim milosnikom kapusty wigilijnej i hmmmm chyba ryby ....
zycze wesolych swiat !

a dla tych co chca zobaczyc jak to wyglada z szybu wentylacyjnego tym razem w kuchni - najświeższy film. Ktory dementuje jednoczesnie stwierdzenie wszystkich próbujących zamknac te usterka jako zbyt mocna praca okapu.

https://www.dropbox.com/s/g1iegh1r2t1xu ... 202013.wmv
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: Konkordat »

Szczerze współczuję, ale to chyba wina jakiejś przeróbki u kogoś z sąsiadów ..... trochę nienormalne zachowanie.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: Justa »

Po kolejnym odgadywaniu zapachów obiadowych od Sąsiadów zastanawiam się czy nasz system wentylacyjny spełnia swoją rolę. Niby kominiarz po kontroli stwierdził wyciąg powietrza z mieszkania jest, ale co się dzieje że czujemy zapachy od sąsiadów? I to tylko tych z dołu? Czy osoby mieszkające na pierwszym piętrze lub parterze też odczuwają inne zapachy?

Nie sądzę, że większość osób podłączających okapy zrobiło to wbrew instrukcji, z tego co wiem na wylocie gdzie podłączane są okapy była klapka blokująca przepływ powietrza do mieszkań...

Więc o co chodzi, że czujemy kuchenne zapach sąsiadów? Może nasz administrator powinien zlecić kontrolę podłączeń naszych okapów i skuteczność systemu wentylacyjnego?
Pozdrawiam

Justa
Pawelek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 68
Rejestracja: 6 lis 2012, o 19:45
Budynek: 53C

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: Pawelek »

A może ktoś podłączył okap/wyciąg do niewłaściwego pionu? Ew. zmienił kratkę wentylacyjną na inną, np. z dodatkowym wiatraczkiem?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: Kris »

Pawelek pisze:A może ktoś podłączył okap/wyciąg do niewłaściwego pionu?
Jeśli sam nic nie przerabiał, to nie ma takiej opcji chyba, że ktoś podczas budowy to 'skopał'... Rura jest gotowa i przygotowana. Ja np. chciałem na drugą ścianę ją wypuścić i musiałem w suficie podwieszanym zbudować odpowiednią konstrukcję (kanał wentylacyjny), byle nic nie zmieniać i nie przekuwać (moim zdaniem awykonalne)... to samo z kratką wylotową w kuchni... musi zostać i będzie odpowiednio wbudowana w meble...
ODPOWIEDZ