Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r., przekształcenie 2019

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r.

Post autor: Andrew »

Tak, ale w perspektywie ilus lat robia sie z tego tysiace.
Swoja droga ustawa, ktora miala ukrocic uzytkowanie wieczyste, zakladala, ze oplaty nie beda mogly byc juz podwyzszane. Dziwnym trafem nie weszla jeszcze w zycie (a miala bodajze w lipcu tego roku).
KKK
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:36

Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r.

Post autor: KKK »

Moim zdaniem powinniśmy się zaangażować i porozmawiać osobiście z najbliższymi sąsiadami o ewentualny, wpisaniu się na listę do ochrony. Z natury ludzie czekają do ostatniej chwili. Pozdr, K
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r.

Post autor: Andrew »

Na liscie jest juz 9 os. :)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r.

Post autor: Kris »

Tak jak KKK mówi, pewnie nie obędzie się bez przejścia się po sąsiadach...
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r.

Post autor: Marinna »

A nie da się podjąć uchwały, żeby sfinansować ten operat?
Bo ten nasz operat to i tak będzie tylko operat prywatny, tak jak ktoś napisał we wcześniejszych komentarzach. Czyli nie koniecznie musi przesądzić o obniżeniu kwot za uw.
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r.

Post autor: Andrew »

Czy prywatny, czy "wspolnotowy", to bez znaczenia - liczy sie fakt, ze to operat rzeczoznawcy.
Zebranie 50% glosow za uchwala w tej sprawie trwaloby pewnie z miesiac. Nie mamy na to czasu.
rdx123
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 80
Rejestracja: 10 lut 2012, o 08:39

Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r.

Post autor: rdx123 »

Rozmawiałem w tej sprawie z administratorem i zarządcą - nie ma takiej opcji, żeby sfinansować operat ze środków wspólnoty. To jest inicjatywa tylko niektórych osób i jesteśmy sami sobie pozostawieni.
god save the queen
KKK
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:36

Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r.

Post autor: KKK »

Cześć,

1.Proponuję, aby lista do wpisania się na ochronie pozostałą jeszcze do przyszłego tygodnia tj. wtorku lub środy (wtedy zbierzemy więcej osób do partycypowania w kosztach)
2. Sądzę, że osoby, które są aktywnie zaangażowane w ten wątek na forum, są też w stanie porozmawiać i przedstawić w skrócie o co walczymy wspólnie i nakłonić najbliższych sąsiadów (2-3 rodziny każdy z nas zna przynajmniej z widzenia), aby wpisali się na listę w ochronie. Jeśli każdy tak zrobi to ostatecznie koszty na 1 osobę będą naprawdę niewielkie.
3. Ja sam byłem już u 3 sąsiadów są otwarci

Pozdr, K
rdx123
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 80
Rejestracja: 10 lut 2012, o 08:39

Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r.

Post autor: rdx123 »

Podpisy zbieramy do końca następnego tygodnia. Pod koniec tez tygodnia załączę nową wersję odwołania.
Przekazuję odpowiedź od rzeczoznawcy otrzymaną dzisiaj:
"Do końca przyszłego tygodnia dam Panu znać, czy będzie możliwość otrzymania innej wartości, niż w przesłanym operacie.
Koszt wykonania operatu szacunkowego wyniesie 1200 zł.
Wycenę będę mogła sporządzić dopiero w przyszłym roku- w styczniu. Termin realizacji zlecenia będzie wynosił ok 15 dni roboczych od dnia wizji."


Jak dla mnie propozycja rzeczoznawcy jest ok. Późniejsze wykonanie i przekazanie do SKO operatu nie będzie problemem.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Zmiana opłat za wieczyste użytkowanie od 2018 r.

Post autor: Kris »

Super więc czekamy, zbieramy podpisy, ktoś przygotuje jednolite pismo, w którym każdy zmieni jedynie dane osobowe... pytanie kto zrobi ostatni punkt :) Ja jestem tylko skromnym programistą, więc w tej kwestii niezbyt pomogę :(
ODPOWIEDZ