Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Konkordat »

a nie mówiłem :(
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Nod »

A może by z innej strony? Z prośbą o przedłużenie linii ciągłej?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Kris »

To poproszą o podstawy, bo oni takich nie widzą... 500m linii ciągłej nie gwarantuje lepszej widoczności skrzyżowania... wystarczy tyle co jest... :)
Floyen
Posty: 23
Rejestracja: 23 lip 2014, o 15:21
Budynek: 53

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Floyen »

Nie wiem czy linia coś da... spójrzcie co się dzieje w okolicy skrzyżowania sowińskiego i olbrachta - za każdym razem kiedy chce wyjechać w stronę znanej czuje się trochę jak samobójca przez samochody, który zasłaniają absolutnie wszytko, a z drugiej strony skrzyżowanie Olbrachta i krępowieckiego - całkowity brak chodnika przez parkujące po obu stronach samochody. Policja przejeżdża obok, zerowa reakcja, przez co te sytuacje są codziennością... :( :(
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: slider »

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Sowińskiego i Jana Olbrachta jest opiniowana przez ZDM w innych instytucjach. Najpóźniej w II kwartale 2018 ma się ona zmienić (nie dostałem niestety szczegółów) i jest szansa na ucywilizowanie tego kawałka.

A na "naszej" Szulborskiej coraz bardziej azjatycko. Ostatnio rampy zjazdowe do garażu służą również jako miejsce do postoju.
MCL
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 01:58
Budynek: 53G
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: MCL »

Floyen pisze:Nie wiem czy linia coś da... spójrzcie co się dzieje w okolicy skrzyżowania sowińskiego i olbrachta - za każdym razem kiedy chce wyjechać w stronę znanej czuje się trochę jak samobójca przez samochody, który zasłaniają absolutnie wszytko, a z drugiej strony skrzyżowanie Olbrachta i krępowieckiego - całkowity brak chodnika przez parkujące po obu stronach samochody. Policja przejeżdża obok, zerowa reakcja, przez co te sytuacje są codziennością... :( :(
A co gorsza straż miejska całkowicie to olewa. Kilkukrotnie do nich dzwoniłem (jeżdżę tamtędy codziennie i już kilka razy było "gorąco") - niby przyjmowali zgłoszenie, ale nigdy nie reagowali. Kilka dni temu podszedłem do patrolu stojącego i "mandatującego" auta na Pustola, gdzie naprawdę aż tak nie przeszkadzają. Odpowiedź strażników? To nie ich interes, mają nakaz wystawiać mandaty tylko na Pustola i będą robić to tylko na Pustola. Tyle w temacie.
Drive tastefully
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: vedder »

szkoda, że żaden z mądrych urzędników nie popatrzył co się dzieje jeśli przez Szulborską chce przejechać szybko straż pożarna - tak jak to miało miejsce wczoraj ok 18 kiedy straż przyjechała do tego dymu obok placu zabaw
jeśli to byłaby np karetka i o czyimś życiu decydowałyby sekundy to wolałbym nie być tą potrzebującą pomocy osobą, bo banda debili stojących wzdłuż Szulborskiej (niedługo najodważniejsi zaczną wychodzić tyłem auta na Sowińskiego) skutecznie blokuje szybki przejazd. A niech jeszcze akurat ktoś wyjeżdża w tym czasie w drugą stronę i musi cofać żeby zrobić miejsce karetce/straży.
Musi się wydarzyć jakaś tragedia, żeby myślący inaczej z Urzędu doszli do wniosku że parkowanie na środku ulicy to nie jest dobry pomysł?
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Konkordat »

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 43687.html

Skoro tu 300 podpisów wystarczyło, może ws. Parkowania wystarczy 50.

Wołam Administrator/Zarzadca
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: kiwdul »

Osiedle na woli kończy parking dla samochodów - tzn. kończy chodnik, ale zapomnieli postawić słupki, więc chyba nie ma co się oszukiwać, że tam nikt nie będzie parkował :-) Tak na oko dojdzie miejsc do parkowania tylko trochę miej niż teraz parkujących na dziko na Szulborskiej, więc może to zadziała na urzędasów, żeby zgodzić się na zakaz parkowania na Szulborskiej.

Jestem ciekawy jak będzie wyglądał wyjazd Szulborską zimą jak spadnie śnieg i przejedzie pług, który zrobi koryto na jeden samochód na całej długości ulicy...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Parkowanie wzdłuż osiedla, stan ulic

Post autor: Kris »

Matołów z UM to nie interesuje... tam gdzie trzeba zrobić coś dla ludzi, to ich nie ma i nie można liczyć na ich pomoc...

Poza tym, problem przejezdności już występuje, jak jedzie w obie strony kilka samochodów i trzeba gdzieś się schować, a nie ma gdzie, bo przecież 'jaśnie państwo' zrobili sobie parking na środku drogi. Już nawet linii ciągłej przy Żabce nikt nie zauważa i parkuje jak leci. Chyba trzeba dzwonić po SM za każdym razem :(
ODPOWIEDZ